Good Brain Food – pożywienie dla mózgu i pamięci

with Brak komentarzy

jak poprawić pamięć - brain food - akcjarelacja.com.pl

Jak poprawić pamięć

Od kilku tygodni zbieram, porządkuję i cyklicznie prezentuję informacje i wskazówki dotyczące poprawiania pamięci. Bo żeby się nauczyć języka obcego i nim posługiwać potrzebujemy m.in. słownictwa i struktur gramatycznych. Wszystkie jesteśmy wyposażone w hardware i software, czyli w urządenie – mózg i aplikacje pozwalające nim zarządać, czyli umiejętności. Kiedy już mamy sprzęt i wiemy jak go używać warto też o niego zadbać.

 

Jak optymalizować pamięć

Zastanówmy się przez chwilę z jakiego laptopa korzysta się najprzyjemniej i najefektywniej? Powiedzmy, że ładnego laptopa używa się przyjemnie. Jak utrzymujesz go w takim stanie? Może sprawiasz mu obudowę i pokrowiec albo jakieś fajne gadżety. A żeby działał efektywnie i wszystko w nim trybiło? Dobrze, żeby był dobrze naładowany i nie zamulał, prawda?

Podobnie można spojrzeć na optymalne funkcjonowanie mózgu i pamięci. Im lepiej naładujemy mózg, tym lepiej będzie działał. A im mniej go obciążamy i przeskakujemy z zadania na zadanie, tym zwykle mniej zamula.

 

Paliwo dla mózgu i pamięci

W tej notatce macie okazję posłuchać jak specjalista od mózgu i szybkiego, efektywnego uczenia się opowiada o jedzeniu dobrym dla mózgu i pamięci. W oryginale, więc przy okazji możecie poćwiczyć słuchanie ze zrozumieniem. Dla chętnych przygotowałam listę wymienionych składników. Miłego słuchania i pielęgnacji.

 

Znalazłaś swoich faworytów?

Chętnie przyjmę przepisy 😉